Hayatımızın bir parçası olan alışverişlerin de kuralları vardır. Alışverişe çıkmadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyin, bütçenizi ve gardırobunuzu düşünerek, işinize gerçekten yarayacak doğru parçaları alın

Alışveriş, özellikle kadınların vazgeçemediği bir eylemdir. Alışveriş yapmanın önemli kuralları vardır. Alışveriş yaparken abartıya kaçmamak ve gerçekten ihtiyacımız olan ürünleri almak gerekir. Aklımıza her estiğinde alışverişe çıkmak, yapılan hataların en başında gelir. İşte size doğru alışverişin sekiz altın kuralı. Alışverişe çıkmadan önce bu kuralları aklınıza getirin…

Gardırobunuzu gözden geçirin
Sürekli alışverişe çıkan biriyseniz, gardırobunuzda hiç giyilmemiş ve kullanılmamış kıyafetler muhakkak vardır. Öncelikle almış olduğunuz tüm kıyafetleri kullanıp kullanmadığınızı gözden geçirin.

İhtiyacınız olan şeyleri düşünün
Alışveriş yapmak için bir şeyler almak en büyük yanlışların başında geliyor. Neye gerçekten ihtiyacınız olduğunu çok iyi düşünün. Sonrasında ihtiyacınız olan kıyafetlerin bir listesini yapın ve gereksiz bir şey almayın.

Bütçenizi ayarlayın
Çoğu zaman kredi kartları ile başımız derde girer. Nasılsa öderim diye gereksiz birçok şeye yatırım yapılır, bir zaman sonra bütçe zorlanır. Bunu engellemek için alışverişe çıkmadan önce en çok neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin.

İndirimleri asla unutmayın
Sezon indirimleri çoklu alışveriş için en doğru zaman. Sezon başında aklınıza koyduğunuz ve gerçekten ihtiyacınız olan parçaların indirim dönemlerini takip edin. Bu sayede bütçenizi zorlamaz, beğendiğiniz bir ürünü daha fazladan alma şansını yakalarsınız.

Outletleri ihmal etmeyin
Her mağazanın outleti muhakkak var. İstediğiniz bir model emin olun o markanın outlet mağazasında çok daha uygun fiyata karşınıza çıkacak. Hatta bazen çok ufak hatası olan ürünlerde, çok ciddi indirimler olabiliyor. Alışverişe çıktığınızda outletleri de muhakkak gezin.

Alışveriş gününü önceden seçin
Alışverişlerinize asla ani kararlarla çıkmayın. Muhakkak alışveriş yapacağınız günü önceden belirleyin. Alışverişe çıkacağınız güne kadar, eksiklerinizi belirleyin ve markaların online alışveriş sitelerini gezerek fiyatları kontrol edin.

Kıyafetlerinizi kombinleyin
Biz kadınlar için kıyafetleri en doğru parçalarla kombinlemek neredeyse çoğu zaman hayati bir konu olarak gündemimizde olur. Alışveriş yaparken dolabınızdaki tüm parçaları aklınızda tutun ve kendi kıyafetlerinizle kolay kombinleyebileceğiniz parçalar tercih edin.

Klasik parçalara yatırım yapın
Gardırobunuzda muhakkak olması gereken klasik ve zamansız parçalar vardır. Siyah etek, beyaz gömlek, mevsimlik trençkotlar, klasik stiletto ayakkabılar… Eğer bunlardan eksikleriniz varsa, alışverişlerinizde ilk olarak bu parçalara yatırım yapın

Kaynak: Sabah

Bu özel bir profildir . Bu profili görüntülemek için izin verilmez

Sabah Gazetesi’ nden derlenen haberdir.
Kaynak link yazının sonunda yer almaktadır, Kaynakta yapılan değişikliklerden onsector sorumlu değildir.