Project Marble Eurasia – Doğal Taş, Mermer Proje ve Teknolojileri Fuarı’nda blok mermerlerin yüzde 80’i ilk günden satıldı.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği Project Marble Eurasia – Doğal Taş, Mermer Proje ve Teknolojileri Fuarı 23 Ağustos’ta başladı.

Adeta Mermercilerin fuar savaşına dönen tartışmalı fuar hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin yüzlerini güldürdü. İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu’nun fuarın gerçekleşmesi için verdiği büyük mücadele meyvesini verdi. 15 bin metrekarelik açık ve kapalı alana sahip fuarda sergilenen blok mermer yüzde 80’ni ilk günden satıldı.

Doğal taş fuarında fidan sürprizi

İstanbul’da ilk kez düzenlenen ve 26 Ağustos’ta sona erecek fuarda, Türk doğal taş sektörünün çatı kuruluşu TMMV, katılımcılara fidan hediye etti.

İşlevini tamamlamış mermer ocakları alanlarını yeşillendirme projesinin mimarı TMMV’nin Başkanı Ersoy Erol, “Doğayı kirleten değil doğayla bütünleşen sektör olalım” şiarıyla hareket ettiklerini belirterek, “Fidan dağıtarak bir farkındalık yaratmaya çalıştık. Madencilerin çevre düşmanı olduğuna yönelik bir önyargı var. Bu önyargıları arkamızda bıraktığımız ocakları yeşillendirerek yıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: Dünya

Bu özel bir profildir . Bu profili görüntülemek için izin verilmez

Dünya Gazetesi’ nden derlenen haberdir.
Kaynak link yazının sonunda yer almaktadır, Kaynakta yapılan değişikliklerden onsector sorumlu değildir.